2018 Spring State Golf Championships, Day One Results

Last Updated by Nate Wek on
SDPB

Class B Girls

Team Scores

PlaceSchoolScore Over Par
1

Burke/South Central

 
47
Burke/South Central
2

Howard

 
52
Howard
3

Deubrook Area

 
58
Deubrook Area
4

Flandreau

 
73
Flandreau
5

Castlewood

 
96
Castlewood
6

Philip

 
100
Philip
7

Hamlin

 
108
Hamlin
8

Deuel

 
112
Deuel
9

Newell

 
114
Newell
10

Selby Area

 
116
Selby Area
11

White River

 
117
White River
12

Bridgewater-Emery

 
123
Bridgewater-Emery
13

Faulkton Area

 
125
Faulkton Area
14

Ethan

 
133
Ethan
15

Garretson

 
141
Garretson

 

Individual Results

PlacePlayerScore Over ParTotal Strokes
T1

Maddie Palmquist

 
1284
Howard
T1

Tressa Bull

 
1284
Burke/South Central
3

Taylee Indahl

 
1385
Burke/South Central
T4

Courtni Frank

 
1688
Deubrook Area
T4

Jordan Glanzer

 
1688
Howard
6

Mayala Kelley

 
1789
Bon Homme
7

Calli Constance

 
1991
Alcester-Hudson
8

Keva Bursheim

 
2092
Flandreau
T9

Josie Rush

 
2193
Philip
T9

Maci Colberg

 
2193
Deubrook Area
T9

Mattie Nepodal

 
2193
Deubrook Area
T12

Emily Stukel

 
2294
Burke/South Central
T12

Erin Moncur

 
2294
Miller
14

Taylor Dornbusch

 
2395
Great Plains Lutheran
T15

Adisyn Indahl

 
2496
Burke/South Central
T15

Cassidy Gossmire

 
2496
Howard
T15

Grace Johannsen

 
2496
Flandreau
T15

Jaydyn TeGantvoort

 
2496
Deuel
19

Lauren Wittler

 
2597
Sully Buttes
T20

Logan Keszler

 
2698
Hamlin
T20

Peyton Hove

 
2698
Garretson
T20

Reagan Klooz

 
2698
Mount Vernon/Plankinton
T20

Kelsey Morrison

 
2698
White River
T24

Ally Johnson

 
2799
Centerville
T24

Breanna Reynolds

 
2799
Parker
T24

Emma Schweigert

 
2799
Gregory
T24

Morgan Anderson

 
2799
Castlewood
T24

Regan Benike

 
2799
Castlewood
T24

Shelby Andrews

 
2799
Deubrook Area
T24

Zoe Tvedt

 
2799
Highmore-Harrold
31

Mariah Van Zee

 
28100
Platte-Geddes
T32

Abbie Nelson

 
29101
Newell
T32

Alaina Cloud

 
29101
Flandreau
T32

Camryn Shockley

 
29101
Lemmon
T32

Kennedy Koepsell

 
29101
Howard
T36

Bailey Kortan

 
30102
Bon Homme
T36

Jayda Sawinsky

 
30102
Selby Area
T36

Maddie Forest

 
30102
Clark/Willow Lake
T39

Dannika Weelborg

 
31103
Hamlin
T39

Halie Feldman

 
31103
Ipswich
T41

Darby Hurd

 
33105
Bridgewater-Emery
T41

Ripley Schafers

 
33105
Tripp-Delmont
T43

Karen Smith

 
34106
Potter County
T43

Allison Kahler

 
34106
Bison
T45

Autumn Vetter

 
35107
Selby Area
T45

Savannah Vincent

 
35107
De Smet
T45

Kassidy Wheeldreyer

 
35107
Newell
T48

Kaytlyn Maynard

 
36108
Clark/Willow Lake
T48

Maggie Dahme

 
36108
Britton-Hecla
T48

Skylar Maier

 
36108
De Smet
T51

Abby Rose Miller

 
38110
James Valley Christian
T51

Ally Feiner

 
38110
Ethan
T51

Payton Ortman

 
38110
Canistota
T54

Julia Cornell

 
39111
Platte-Geddes
T54

Bobbi Antonsen

 
39111
Philip
T56

Brooke Neiderbaumer

 
40112
Faulkton Area
T56

Dixie Ehler

 
40112
Philip
T56

Jordyn Huber

 
40112
Alcester-Hudson
T56

Karlie Cameron

 
40112
White River
T60

Shaylee Longe

 
41113
Bridgewater-Emery
T60

Amy Ptak

 
41113
Freeman Academy/Marion
T62

Layce Kooima

 
42114
Castlewood
T62

Sydney Campbell

 
42114
Faulkton Area
T64

Brittany Greene

 
43115
Deuel
T64

Loretta Simon

 
43115
Potter County
T64

Taylor Machtemes

 
43115
Faulkton Area
67

Kaitlynn Skotvold

 
44116
Centerville
T68

Darby Koenecke

 
45117
Deuel
T68

Kayla Kappler

 
45117
Baltic
T70

Regan Gerlach

 
46118
Ethan
T70

Rylee Conrad

 
46118
Scotland
72

Greta Anderson

 
48120
Bison
T73

Avery Kvistad

 
49121
Great Plains Lutheran
T73

Cortney Kayser

 
49121
Bridgewater-Emery
T73

Kailey Feiner

 
49121
Ethan
76

Kelsi Clements

 
50122
Newell
T77

Taylor Koisti

 
51123
Hamlin
T77

Callie Schaffer

 
51123
Timber Lake
T77

Meadow Zabel

 
51123
Selby Area
T77

Michal Ann Beardt

 
51123
White River
T77

Trisha Turner

 
51123
Hill City
T82

Katie McTaggart

 
52124
Newell
T82

Miranda Zabel

 
52124
Selby Area
84

Micayla Kellar

 
54126
Edmunds Central
T85

Cassidy Keller

 
56128
Canistota
T85

Jayden Clark

 
56128
Garretson
T85

Ryanna Clauson

 
56128
Ethan
T85

Taylor Cramer

 
56128
Faulkton Area
89

Chloe Munsen

 
57129
Wessington Springs
T90

Cala Hunter

 
58130
Castlewood
T90

McKayla Addison

 
58130
Philip
92

Aliah Lymon

 
59131
Garretson
93

Malia Johnson

 
60132
Garretson
94

Natalie Gross

 
62134
Timber Lake
95

Lily Alexander

 
64136
Bennett County
96

Lexi Wika

 
65137
Langford Area
WD

Kara Huse

 
-WD
Sully Buttes
WD

Sydney Hoffman

 
-WD
Bridgewater-Emery

Class B Boys

Team Scores

PlaceSchoolScore Over Par
1

Great Plains Lutheran

 
23
Great Plains Lutheran
2

Platte-Geddes

 
32
Platte-Geddes
3

Parker

 
35
Parker
4

Hamlin

 
42
Hamlin
5

Ipswich

 
46
Ipswich
6

Aberdeen Christian

 
47
Aberdeen Christian
T7

Colman-Egan

 
50
Colman-Egan
T7

Deubrook Area

 
50
Deubrook Area
9

Gregory

 
51
Gregory
T10

Chester Area

 
54
Chester Area
T10

Freeman

 
54
Freeman
12

Howard

 
60
Howard
13

Philip

 
71
Philip
14

Newell

 
73
Newell
15

Deuel

 
74
Deuel
16

Selby Area

 
78
Selby Area
17

Faulkton

 
81
Faulkton
18

Canistota

 
85
Canistota
19

Potter County

 
87
Potter County

Individual Results

PlacePlayerScore Over ParTotal Strokes
1

Devan Weelborg

 
476
Hamlin
T2

Nick Hansen

 
577
Great Plains Lutheran
T2

Trey Christensen

 
577
Parker
T2

Brody Boltjes

 
577
Platte-Geddes
T2

JJ Beck

 
577
Gregory
6

Noah Fick

 
678
Great Plains Lutheran
T7

Judah Aderhold

 
779
Aberdeen Christian
T7

Kade Groos

 
779
Colman-Egan
9

Isaiah Mader

 
880
Garretson
10

Bodee Groos

 
981
Colman-Egan
T11

Noah Hodges

 
1082
Howard
T11

Jaron Pesicka

 
1082
Parker
T13

Stewart Van Zee

 
1183
Platte-Geddes
T13

Dylan Northrop

 
1183
Ipswich
T13

Jim Brockel

 
1183
Bison
T16

Aiden Holien

 
1284
Great Plains Lutheran
T16

Ethan Gilbert

 
1284
Ipswich
T16

Matt Randall

 
1284
Bridgewater-Emery
T16

Chase McDonald

 
1284
Chester Area
T16

Isaac Anderson

 
1284
Bison
T16

Kyler Tvedt

 
1284
Castlewood
T22

Karson VanderVorst

 
1486
Herreid
T22

Scott Sampson

 
1486
Arlington
T24

Carter Wells

 
1587
James Valley Christian
T24

Nash Colberg

 
1587
Deubrook Area
T24

Braydon Peterson

 
1587
Lemmon
T24

Preston Homan

 
1587
Deuel
T24

Bailey Sage

 
1587
Freeman
T29

Sam Hansen

 
1688
Great Plains Lutheran
T29

Payton Foxley

 
1688
Platte-Geddes
T29

Trajan Anderson

 
1688
Kimball/White Lake
T29

Zach Clauson

 
1688
Ethan
T33

Carter Libis

 
1789
Bon Homme
T33

Nick Olson

 
1789
Deubrook Area
T33

Jett Becker

 
1789
Aberdeen Christian
T33

Damion Breese

 
1789
Wall
T37

Jack Bandemer

 
1890
Deubrook Area
T37

Noah Cunningham

 
1890
Faulkton
T37

Peyton Nelson

 
1890
Platte-Geddes
T37

Gavin Zomer

 
1890
Corsica-Stickney
T37

Carson Pedersen

 
1890
Hamlin
T42

Austin Boomsma

 
1991
Miller
T42

Caleb Schneider

 
1991
Baltic
T42

Joe Sazue III

 
1991
Crow Creek
T42

Cody Cavanaugh

 
1991
De Smet
T42

Tryg Aanenson

 
1991
Freeman
T42

Shad Sharp

 
1991
Potter County
T42

Alec Whitney

 
1991
Jones County
T49

Cole Pry

 
2092
Chester Area
T49

Haeden Uecker

 
2092
Hamlin
T49

Eli Fogel

 
2092
Gregory
T49

Brayden Edwards

 
2092
Freeman
T49

Alex Kasten

 
2092
Parker
54

Keldon Fitzgerald

 
2193
Philip
T55

Joey Nugteren

 
2294
Canistota
T55

Nick Sorlien

 
2294
Viborg-Hurley
T55

Cole Thielbar

 
2294
Chester Area
T55

Nick Wittler

 
2294
Sully Buttes
T55

Sage Ottoson

 
2294
Chester Area
T55

Trew Dejong

 
2294
Philip
T55

Collin Fiedler

 
2294
Selby Area
T62

Luke Peterson

 
2395
Ipswich
T62

Ryan Stahl

 
2395
James Valley Christian
T62

Devan Klevan

 
2395
Sully Buttes
T62

Jackson Becker

 
2395
Aberdeen Christian
T62

Micah Mitchell

 
2395
Andes Central/Dakota Christian
T62

Jacob Messmer

 
2395
Wessington Springs
T62

Chase VanDerBoom

 
2395
Newell
T62

Jesse McCann

 
2395
Harding County
T62

Nick Babb

 
2395
Rapid City Christian
T71

Kaden Tyrell

 
2496
Kimball/White Lake
T71

Riley Rankin

 
2496
Jones County
T71

John Jackson

 
2496
Newell
T74

Jon Wilhelmsen

 
2597
Baltic
T74

Tray Hettick

 
2597
Selby Area
T74

Lane Hodges

 
2597
Howard
T74

Tyler Kopp

 
2597
Bon Homme
T74

Kalub Carmichael

 
2597
Howard
T79

Andrew Rohrbach

 
2698
Aberdeen Christian
T79

Jayd VanDerWerff

 
2698
Gregory
T79

Huttson Wheeldreyer

 
2698
Newell
T79

Brandon Benike

 
2698
Castlewood
T83

Taylor Frost

 
2799
Potter County
T83

Kyler Meyer

 
2799
Britton-Hecla
T85

Keagan Fitch

 
28100
Philip
T85

Luke Urevig

 
28100
Deubrook Area
T87

Landon Pudwill

 
29101
Avon
T87

Dausyn Pravecek

 
29101
Freeman
T87

Trey Ramstad

 
29101
Arlington
T87

Tyler Ogle

 
29101
Faulkton
T87

Tanner Preheim

 
29101
Deuel
T92

Jackson Fiegen

 
30102
Parker
T92

Logan Stoltenburg

 
30102
Deuel
T94

Logan Heinzmann

 
31103
Canistota
T94

Jared Bauman

 
31103
Selby Area
T94

Kaden Mork

 
31103
Irene-Wakonda
T94

Bryce Frank

 
31103
Burke/South Central
T98

Jon Bakke

 
32104
Gregory
T98

Connor Bawdon

 
32104
Hamlin
T98

Joey Johnston

 
32104
Waubay-Summit
T98

Hunter Wetz

 
32104
Newell
T98

Carson Roshone

 
32104
Canistota
T103

Bennett Cassens

 
34106
Faulkton
T103

Chandler Gullickson

 
34106
Colman-Egan
T103

Ried Hansen

 
34106
Wall
106

Taylor Edwards

 
36108
Hill City
107

Andrew Stange

 
37109
Mount Vernon/Plankinton
T108

Trevor Boss

 
39111
Faulkton
T108

Tyson Palmquist

 
39111
Deuel
110

Jaydon Goebel

 
41113
Potter County
111

Carson Hamil

 
44116
Philip
T112

Nate Tolley

 
49121
Colman-Egan
T112

Kaden Boettcher

 
49121
Ipswich
114

Nathanael Turner

 
96168
Potter County
WD

Luke Wells

 
-WD
Crow Creek

Class A Girls

Team Scores

PlaceSchoolScore Over Par
1

Sioux Falls Christian

 
87
Sioux Falls Christian
2

Madison

 
91
Madison
3

Belle Fourche

 
92
Belle Fourche
T4

Parkston

 
95
Parkston
T4

St. Thomas More

 
95
St. Thomas More
6

West Central

 
104
West Central
T7

Canton

 
105
Canton
T7

Hot Springs

 
105
Hot Springs
9

Dell Rapids

 
128
Dell Rapids
10

Mobridge-Pollock

 
134
Mobridge-Pollock
11

Winner Area

 
137
Winner Area
12

Sisseton

 
148
Sisseton
13

Elk Point-Jefferson

 
162
Elk Point-Jefferson

Individual Results

PlacePlayerScore Over ParTotal Strokes
1

Payson Birkeland

 
475
Belle Fourche
2

Alex Kandolin

 
778
St. Thomas More
3

Kate Wynja

 
879
Sioux Falls Christian
4

Lauryn Driscoll

 
1182
West Central
5

Jade Burr

 
1283
Belle Fourche
T6

Alex Carr

 
1384
Vermillion
T6

Mya Maxwell

 
1384
Madison
8

Kaitlyn Greenhoff

 
1485
Dell Rapids
T9

Lauren Tims

 
1586
Sioux Falls Christian
T9

Emily Kandolin

 
1586
St. Thomas More
11

Jayden Bormann

 
1788
Parkston
12

Ronae Klein

 
1889
Winner Area
T13

Emily Beitzel

 
2091
Canton
T13

Caitlyn Stimpson

 
2091
Wagner
T13

Payton Sierra

 
2091
Red Cloud
16

Aryona Watts

 
2192
Hot Springs
T17

Megan Hinker

 
2293
Lennox
T17

Tylee Neugebauer

 
2293
Parkston
T17

Ellie Weidenbach

 
2293
Parkston
T17

Emilea Cimpl

 
2293
Wagner
21

Kara Mulheron

 
2394
Vermillion
T22

Callie Weisbeck

 
2495
Mobridge-Pollock
T22

Lizzy Ellingson

 
2495
Madison
T22

MaKayla Schilling

 
2495
West Central
25

Kelsey Gustaf

 
2596
Madison
T26

Madison Fossum

 
2697
Canton
T26

Courtney Heath

 
2697
Sisseton
T26

Madilyn Palo

 
2697
Hot Springs
T29

Malory Olstad

 
2798
Hot Springs
T29

Sydney Tims

 
2798
Sioux Falls Christian
T29

Addy Root

 
2798
Winner Area
T32

Lily Miner

 
2899
Mobridge-Pollock
T32

Kylie Kasuske

 
2899
Milbank
T32

Kaylee Munson

 
2899
Lennox
T32

Taylor Reif

 
2899
McCook Central/Montrose
T32

Averie Larson

 
2899
Chamberlain
T37

Kierra Silk

 
29100
Sisseton
T37

Emily Knuths

 
29100
Madison
T37

Olivia Sorlie

 
29100
Canton
T37

Katie Reif

 
29100
McCook Central/Montrose
T41

Carly Austin

 
30101
Canton
T41

Aubrie Franken

 
30101
Elk Point-Jefferson
T43

Emily Kokales

 
31102
Aberdeen Roncalli
T43

Jordyn Driscoll

 
31102
West Central
T43

Payton Colestock

 
31102
Groton Area
T43

Sydney Olstad

 
31102
Hot Springs
47

Katie Conzet

 
33104
St. Thomas More
T48

Avery Middleton

 
34105
Belle Fourche
T48

Hanna Jackson

 
34105
Parkston
T48

Olivia Downs

 
34105
Dell Rapids
T48

Hailey Trewhella

 
34105
Lead-Deadwood
T48

Jessi Schroeder

 
34105
Hot Springs
53

Kelsey Jansen

 
36107
Canton
T54

Kelsey Heath

 
37108
Sisseton
T54

Mariah DeWeerd

 
37108
Sioux Falls Christian
T54

Kassidy Adams

 
37108
Custer
T57

Maggie Miles

 
38109
McCook Central/Montrose
T57

Chloe Scott

 
38109
West Central
59

Abby Greenhoff

 
39110
Dell Rapids
T60

Kayla Jacobson

 
40111
St. Thomas More
T60

Chloe Jungwirth

 
40111
Mobridge-Pollock
T62

Olivia Olson

 
41112
Sioux Falls Christian
T62

Taysa Hutmacher

 
41112
Chamberlain
T62

Tori Quade

 
41112
Milbank
T62

Jenni Waba

 
41112
Madison
T62

Sami Schmidt

 
41-
Dell Rapids
T67

Caitlin Ringling

 
42113
Belle Fourche
T67

Sophia Johnson

 
42113
Elk Point-Jefferson
T67

Gennie Krause

 
42113
Mobridge-Pollock
70

Abbi Mausbach

 
43114
West Central
T71

Ashley Fliehs

 
44115
Groton Area
T71

Hannah VanKirk

 
44115
Elk Point-Jefferson
T73

Sam Marts

 
46117
Winner Area
T73

Sydney Bousquet

 
46117
Elk Point-Jefferson
T73

Cheyenne Dougherty

 
46117
Winner Area
T73

Rylee Root

 
46117
Winner Area
77

Mattie Weidenbach

 
47118
Tea Area
78

Lauryn Clown

 
51122
Cheyenne-Eagle Butte
79

Cadee Peltier

 
52123
Mobridge-Pollock
80

Justine Wiik

 
54125
Milbank
T81

Emily Henze

 
56127
Elk Point-Jefferson
T81

Delaney Peterson

 
56127
Chamberlain
T81

Ashlynn LaFromboise

 
56-
Sisseton
T84

Juliann Lange

 
58129
Belle Fourche
T84

Emma Dahl

 
58129
Sisseton
86

Sydney Emery

 
59130
Dell Rapids
87

Madisyn Christensen

 
63134
Sioux Valley
88

Alissa Stephens

 
69-
St. Thomas More
 

Jadee Mattheis

 
- 
Parkston 

Class AA Girls

Team Scores

PlaceSchoolScore Over Par
1

Sioux Falls O'Gorman

 
38
Sioux Falls O'Gorman
2

Aberdeen Central

 
54
Aberdeen Central
3

Yankton

 
55
Yankton
4

Brandon Valley

 
72
Brandon Valley
5

Huron

 
76
Huron
6

Sioux Falls Roosevelt

 
81
Sioux Falls Roosevelt
7

Rapid City Stevens

 
83
Rapid City Stevens
8

Pierre T.F. Riggs

 
85
Pierre
T9

Harrisburg

 
89
Harrisburg
T9

Mitchell

 
89
Mitchell
11

Watertown

 
92
Watertown
12

Spearfish

 
126
Spearfish
13

Sioux Falls Washington

 
127
Sioux Falls Washington
14

Sioux Falls Lincoln

 
147
Sioux Falls Lincoln
15

Brookings

 
167
Brookings
16

Sturgis Brown

 
182
Sturgis

Individual Results

PlacePlayerScore Over ParTotal Strokes
1

Sophia Salter

 
678
Sioux Falls O'Gorman
T2

Sydney Wirebaugh

 
880
Aberdeen Central
T2

Erin Trohkimoinen

 
880
Rapid City Central
T4

Cassidy Gough

 
981
Aberdeen Central
T4

Morgan Strahl

 
981
Yankton
T6

Carly Kunkel

 
1082
Sioux Falls O'Gorman
T6

Emmy Sundby

 
1082
Rapid City Stevens
T6

Peyton Tramp

 
1082
Yankton
T6

Sophie Jansa

 
1082
Sioux Falls O'Gorman
T6

Molly Schwartz

 
1082
Douglas
T11

Liz Duncan

 
1183
Brandon Valley
T11

Megan Dockter

 
1183
Watertown
13

Maddie Otta

 
1284
Sioux Falls O'Gorman
14

Shannon McCormick

 
1385
Sioux Falls O'Gorman
T15

Jenna Sutcliffe

 
1587
Sioux Falls O'Gorman
T15

Karlie Bigelow

 
1587
Huron
T17

Brogan Landeen

 
1688
Sioux Falls Roosevelt
T17

Danielle Podoll

 
1688
Aberdeen Central
T17

Josie Krajewski

 
1688
Yankton
T20

Reese Jansa

 
1789
Harrisburg
T20

Tanna Lehfeldt

 
1789
Brandon Valley
T20

Ashley Zimmer

 
1789
Mitchell
T20

Kenya Bigelow

 
1789
Huron
T20

Masy Mock

 
1789
Mitchell
T25

Natalie Poppens

 
1890
Sioux Falls Roosevelt
T25

Taylor Wit

 
1890
Rapid City Stevens
27

Jayda Shillingstad

 
1991
Huron
T28

Annabelle Simpson

 
2092
Pierre
T28

Halle Gronlund

 
2092
Pierre
T28

Halle Stephenson

 
2092
Yankton
T28

Sunni Josephson

 
2092
Sioux Falls Roosevelt
T28

Taylor Davis

 
2092
Pierre
T28

Chelsea Powles

 
2092
Sturgis
T28

Holland Crocker

 
2092
Watertown
T28

Jenna Geist

 
2092
Spearfish
T36

Brooklyn Hofer

 
2193
Aberdeen Central
T36

Jaida Sanderson

 
2193
Aberdeen Central
T36

Julia Andresen

 
2193
Brandon Valley
T39

Emily Kolb

 
2294
Harrisburg
T39

Madison Hollingshead

 
2294
Sioux Falls Washington
T41

Ashlea Wolfe

 
2395
Brandon Valley
T41

Camryn Wipf

 
2395
Aberdeen Central
T41

Brynn Combs

 
2395
Douglas
T41

Lyric Williams

 
2395
Spearfish
T41

Natalie Anderson

 
2395
Watertown
46

Hannah Chadwell

 
2496
Harrisburg
T47

Rilee Rowse

 
2597
Pierre
T47

Bryn Huber

 
2597
Huron
T49

Elyse Owen

 
2698
Rapid City Stevens
T49

Hannah Hatch

 
2698
Harrisburg
T51

Jessa McTighe

 
2799
Pierre
T51

Madisyn Waltman

 
2799
Sioux Falls Roosevelt
T51

Ainsley Sabers

 
2799
Sturgis
T51

Kaylie Zens

 
2799
Mitchell
T55

Becky Koepke

 
28100
Sioux Falls Roosevelt
T55

Makayla Grissom

 
28100
Mitchell
T57

Kasey Erickson

 
29101
Yankton
T57

Tanna Pharres

 
29101
Rapid City Stevens
T57

Kailee Henglefelt

 
29101
Mitchell
T60

Morgan Sundleaf

 
33105
Yankton
T60

Lauryn Peterson

 
33105
Sioux Falls Lincoln
T62

Alyssa Wiseman

 
34106
Sioux Falls Washington
T62

Delilah Brinker

 
34106
Mitchell
T62

Nicole Steen

 
34106
Brookings
T65

Hannah DeVille

 
35107
Brandon Valley
T65

Gracie Johnson

 
35107
Sioux Falls Washington
T65

Kate Amundson

 
35107
Sioux Falls Lincoln
T68

Margaret Meierhenry

 
36108
Sioux Falls Lincoln
T68

Megan Richardson

 
36108
Sioux Falls Washington
T68

Rachel Jensen

 
36108
Spearfish
T71

Makenzie Maher

 
38110
Rapid City Central
T71

Riley Zebinksi

 
38110
Watertown
T71

Sam Brockhouse

 
38110
Sioux Falls Washington
74

Kaitlyn Swenson

 
40112
Pierre
T75

Abby Sharp

 
41113
Rapid City Stevens
T75

Jessica Krogman

 
41113
Brandon Valley
T75

Ashton Austreim

 
41113
Brookings
T78

Harlee Kehr

 
42114
Rapid City Stevens
T78

Jadeyn Foss

 
42114
Sioux Falls Roosevelt
T80

Claire Yunag

 
43115
Sioux Falls Lincoln
T80

Mackenzie Wynia

 
43115
Sioux Falls Washington
T80

Taylor Huyvaert

 
43115
Watertown
83

Ellie Lusk

 
45117
Sioux Falls Lincoln
T84

Janaya Kuehl

 
46118
Brookings
T84

Morgan Herold

 
46118
Brookings
86

Sydney Gusso

 
47119
Spearfish
87

London Miller

 
49121
Sioux Falls Lincoln
88

LeAnn DeRouchey

 
52124
Sturgis
89

Macey Fields

 
57129
Brookings
90

Madison Ward

 
59131
Watertown
91

Aspen Silver

 
66138
Rapid City Central
T92

Rachel Dirksen

 
77149
Harrisburg
T92

Sheridan Wilson

 
77149
Harrisburg
94

Kennedy Bush

 
83155
Sturgis
95

Dakota Parks

 
89161
Douglas

subscribe to sdpb sports updates food blog link image learning blog link living blog link news and information blog link science and technology blog banner sports blog link image