2018 Spring State Golf Championships, Final Results

Last Updated by Nate Wek on

Class AA Girls

Team Scores

PlaceSchoolScore Over ParRound 1Round 2Total Score
1

Sioux Falls O'Gorman

 
72326322648
Sioux Falls O'Gorman
2

Aberdeen Central

 
95342329671
Aberdeen Central
3

Yankton

 
119343352695
Yankton
4

Sioux Falls Roosevelt

 
133369340709
Sioux Falls Roosevelt
5

Brandon Valley

 
134360350710
Brandon Valley
6

Rapid City Stevens

 
155371360731
Rapid City Stevens
7

Huron

 
158364370734
Huron
8

Harrisburg

 
162377361738
Harrisburg
9

Pierre T.F. Riggs

 
165373368741
Pierre
T10

Mitchell

 
171377370747
Mitchell
T10

Watertown

 
171380367747
Watertown
12

Spearfish

 
236414398812
Spearfish
13

Sioux Falls Washington

 
254415415830
Sioux Falls Washington
14

Sioux Falls Lincoln

 
268435409844
Sioux Falls Lincoln
15

Brookings

 
309455430885
Brookings
16

Sturgis Brown

 
342470448918
Sturgis

Individual Scores

PlacePlayerScore Over ParRound 1Round 2Total Score
1

Sydney Wirebaugh

 
88072152
Aberdeen Central
2

Sophia Salter

 
127878156
Sioux Falls O'Gorman
T3

Emmy Sundby

 
168278160
Rapid City Stevens
T3

Megan Dockter

 
168377160
Watertown
5

Carly Kunkel

 
178279161
Sioux Falls O'Gorman
6

Liz Duncan

 
188379162
Brandon Valley
T7

Cassidy Gough

 
218184165
Aberdeen Central
T7

Morgan Strahl

 
218184165
Yankton
T9

Sophie Jansa

 
228284166
Sioux Falls O'Gorman
T9

Erin Trohkimoinen

 
228086166
Rapid City Central
T9

Molly Schwartz

 
228284166
Douglas
T12

Jenna Sutcliffe

 
248781168
Sioux Falls O'Gorman
T12

Peyton Tramp

 
248286168
Yankton
14

Reese Jansa

 
268981170
Harrisburg
T15

Brogan Landeen

 
288884172
Sioux Falls Roosevelt
T15

Natalie Poppens

 
289082172
Sioux Falls Roosevelt
17

Masy Mock

 
298984173
Mitchell
T18

Brooklyn Hofer

 
319382175
Aberdeen Central
T18

Shannon McCormick

 
318590175
Sioux Falls O'Gorman
20

Julia Andresen

 
329383176
Brandon Valley
21

Josie Krajewski

 
338889177
Yankton
T22

Maddie Otta

 
348494178
Sioux Falls O'Gorman
T22

Sunni Josephson

 
349286178
Sioux Falls Roosevelt
T22

Tanna Lehfeldt

 
348989178
Brandon Valley
T25

Danielle Podoll

 
358891179
Aberdeen Central
T25

Karlie Bigelow

 
358792179
Huron
T27

Halle Gronlund

 
369288180
Pierre
T27

Taylor Wit

 
369090180
Rapid City Stevens
T27

Jenna Geist

 
369288180
Spearfish
T30

Elyse Owen

 
399885183
Rapid City Stevens
T30

Jayda Shillingstad

 
399192183
Huron
T30

Ashley Zimmer

 
398994183
Mitchell
T30

Chelsea Powles

 
399291183
Sturgis
T30

Holland Crocker

 
399291183
Watertown
T35

Annabelle Simpson

 
409292184
Pierre
T35

Kenya Bigelow

 
408995184
Huron
T37

Halle Stephenson

 
419293185
Yankton
T37

Hannah Hatch

 
419887185
Harrisburg
T39

Madisyn Waltman

 
439988187
Sioux Falls Roosevelt
T39

Taylor Davis

 
439295187
Pierre
T41

Bryn Huber

 
449791188
Huron
T41

Emily Kolb

 
449494188
Harrisburg
T43

Camryn Wipf

 
469595190
Aberdeen Central
T43

Rilee Rowse

 
469793190
Pierre
T43

Ainsley Sabers

 
469991190
Sturgis
46

Lyric Williams

 
489597192
Spearfish
47

Natalie Anderson

 
499598193
Watertown
T48

Jaida Sanderson

 
5093101194
Aberdeen Central
T48

Brynn Combs

 
509599194
Douglas
50

Hannah Chadwell

 
519699195
Harrisburg
T51

Ashlea Wolfe

 
5295101196
Brandon Valley
T51

Jessa McTighe

 
529997196
Pierre
53

Kailee Henglefelt

 
5410197198
Mitchell
54

Kasey Erickson

 
5610199200
Yankton
T55

Delilah Brinker

 
5710695201
Mitchell
T55

Kaylie Zens

 
5799102201
Mitchell
T57

Morgan Sundleaf

 
5810597202
Yankton
T57

Gracie Johnson

 
5810795202
Sioux Falls Washington
T59

Becky Koepke

 
59100103203
Sioux Falls Roosevelt
T59

Makayla Grissom

 
59100103203
Mitchell
T61

Kate Amundson

 
6010797204
Sioux Falls Lincoln
T61

Madison Hollingshead

 
6094110204
Sioux Falls Washington
63

Nicole Steen

 
6110699205
Brookings
T64

Hannah DeVille

 
6210799206
Brandon Valley
T64

Alyssa Wiseman

 
62106100206
Sioux Falls Washington
66

Tanna Pharres

 
64101107208
Rapid City Stevens
67

Rachel Jensen

 
65108101209
Spearfish
68

Lauryn Peterson

 
66105105210
Sioux Falls Lincoln
69

Jessica Krogman

 
69113100213
Brandon Valley
T70

Claire Yunag

 
71115100215
Sioux Falls Lincoln
T70

Margaret Meierhenry

 
71108107215
Sioux Falls Lincoln
T72

Makenzie Maher

 
72110106216
Rapid City Central
T72

Riley Zebinksi

 
72110106216
Watertown
T72

Taylor Huyvaert

 
72115101216
Watertown
T75

Jadeyn Foss

 
74114104218
Sioux Falls Roosevelt
T75

Megan Richardson

 
74108110218
Sioux Falls Washington
77

Ashton Austreim

 
75113106219
Brookings
78

Abby Sharp

 
76113107220
Rapid City Stevens
79

Sam Brockhouse

 
78110112222
Sioux Falls Washington
80

Mackenzie Wynia

 
81115110225
Sioux Falls Washington
81

Kaitlyn Swenson

 
84112116228
Pierre
82

Sydney Gusso

 
87119112231
Spearfish
83

Ellie Lusk

 
88117115232
Sioux Falls Lincoln
84

Morgan Herold

 
91118117235
Brookings
T85

Harlee Kehr

 
93114123237
Rapid City Stevens
T85

Janaya Kuehl

 
93118119237
Brookings
T85

Macey Fields

 
93129108237
Brookings
88

London Miller

 
95121118239
Sioux Falls Lincoln
89

LeAnn DeRouchey

 
107124127251
Sturgis
90

Madison Ward

 
112131125256
Watertown
91

Dakota Parks

 
129161112273
Douglas
92

Aspen Silver

 
131138137275
Rapid City Central
93

Sheridan Wilson

 
143149138287
Harrisburg
94

Kennedy Bush

 
150155139294
Sturgis
95

Rachel Dirksen

 
157149152301
Harrisburg

Class A Girls

Team Scores

PlaceSchoolScore Over ParRound 1Round 2Total Score
1

Belle Fourche

 
167376359735
Belle Fourche
2

Sioux Falls Christian

 
179371376747
Sioux Falls Christian
3

Parkston

 
183379372751
Parkston
4

St. Thomas More

 
187379376755
St. Thomas More
5

Canton

 
188389367756
Canton
6

Madison

 
191375384759
Madison
7

Hot Springs

 
201389380769
Hot Springs
8

West Central

 
207388387775
West Central
9

Mobridge-Pollock

 
237418387805
Mobridge-Pollock
10

Winner Area

 
249421396817
Winner Area
11

Dell Rapids

 
251414405819
Dell Rapids
12

Sisseton

 
290434424858
Sisseton
13

Elk Point-Jefferson

 
314446436882
Elk Point-Jefferson

Individual Scores

PlacePlayerScore Over ParRound 1Round 2Total Score
1

Payson Birkeland

 
177584159
Belle Fourche
2

Alex Kandolin

 
187882160
St. Thomas More
3

Jade Burr

 
208379162
Belle Fourche
4

Lauryn Driscoll

 
258285167
West Central
5

Mya Maxwell

 
278485169
Madison
6

Lauren Tims

 
288684170
Sioux Falls Christian
T7

Kaitlyn Greenhoff

 
298586171
Dell Rapids
T7

Megan Hinker

 
299378171
Lennox
9

Alex Carr

 
308488172
Vermillion
10

Jayden Bormann

 
318885173
Parkston
T11

Caitlyn Stimpson

 
349185176
Wagner
T11

Ronae Klein

 
348987176
Winner Area
13

Emily Beitzel

 
359186177
Canton
T14

Emily Kandolin

 
388694180
St. Thomas More
T14

Payton Sierra

 
389189180
Red Cloud
16

Ellie Weidenbach

 
409389182
Parkston
17

Aryona Watts

 
419291183
Hot Springs
18

Madison Fossum

 
449789186
Canton
19

Callie Weisbeck

 
459592187
Mobridge-Pollock
20

Madilyn Palo

 
479792189
Hot Springs
21

Kylie Kasuske

 
489991190
Milbank
T22

Emily Knuths

 
4910091191
Madison
T22

Tylee Neugebauer

 
499398191
Parkston
T24

Averie Larson

 
509993192
Chamberlain
T24

Courtney Heath

 
509795192
Sisseton
T24

Kara Mulheron

 
509498192
Vermillion
T24

Katie Reif

 
5010092192
McCook Central/Montrose
T24

Malory Olstad

 
509894192
Hot Springs
T29

Emilea Cimpl

 
5293101194
Wagner
T29

Sydney Tims

 
529896194
Sioux Falls Christian
T29

Lily Miner

 
529995194
Mobridge-Pollock
T32

Jordyn Driscoll

 
5410294196
West Central
T32

Avery Middleton

 
5410591196
Belle Fourche
34

Kierra Silk

 
5510097197
Sisseton
T35

Kelsey Gustaf

 
5696102198
Madison
T35

Emily Kokales

 
5610296198
Aberdeen Roncalli
T37

MaKayla Schilling

 
5795104199
West Central
T37

Olivia Sorlie

 
5710099199
Canton
T37

Payton Colestock

 
5710297199
Groton Area
T37

Kelsey Heath

 
5710891199
Sisseton
T41

Taylor Reif

 
5899101200
McCook Central/Montrose
T41

Kassidy Adams

 
5810892200
Custer
T41

Kelsey Jansen

 
5810793200
Canton
T44

Addy Root

 
5998103201
Winner Area
T44

Aubrie Franken

 
59101100201
Elk Point-Jefferson
T46

Katie Conzet

 
6010498202
St. Thomas More
T46

Lizzy Ellingson

 
6095107202
Madison
48

Hailey Trewhella

 
6110598203
Lead-Deadwood
T49

Carly Austin

 
63101104205
Canton
T49

Olivia Downs

 
63105100205
Dell Rapids
T49

Olivia Olson

 
6311293205
Sioux Falls Christian
52

Gennie Krause

 
6411393206
Mobridge-Pollock
T53

Sydney Olstad

 
66102106208
Hot Springs
T53

Jessi Schroeder

 
66105103208
Hot Springs
55

Kaylee Munson

 
6799110209
Lennox
56

Hanna Jackson

 
68105105210
Parkston
T57

Maggie Miles

 
69109102211
McCook Central/Montrose
T57

Mariah DeWeerd

 
69108103211
Sioux Falls Christian
T57

Tori Quade

 
6911299211
Milbank
T60

Chloe Scott

 
71109104213
West Central
T60

Kayla Jacobson

 
71111102213
St. Thomas More
T62

Chloe Jungwirth

 
76111107218
Mobridge-Pollock
T62

Jenni Waba

 
76112106218
Madison
T62

Taysa Hutmacher

 
76112106218
Chamberlain
T65

Abby Greenhoff

 
77110109219
Dell Rapids
T65

Cheyenne Dougherty

 
77117102219
Winner Area
67

Abbi Mausbach

 
78114106220
West Central
T68

Caitlin Ringling

 
79113108221
Belle Fourche
T68

Sam Marts

 
79117104221
Winner Area
70

Sami Schmidt

 
82114110224
Dell Rapids
71

Hannah VanKirk

 
84115111226
Elk Point-Jefferson
T72

Rylee Root

 
86117111228
Winner Area
T72

Sydney Bousquet

 
86117111228
Elk Point-Jefferson
T72

Mattie Weidenbach

 
86118110228
Tea Area
T75

Ashley Fliehs

 
88115115230
Groton Area
T75

Delaney Peterson

 
88127103230
Chamberlain
77

Sophia Johnson

 
89113118231
Elk Point-Jefferson
T78

Justine Wiik

 
91125108233
Milbank
T78

Lauryn Clown

 
91122111233
Cheyenne-Eagle Butte
T80

Cadee Peltier

 
92123111234
Mobridge-Pollock
T80

Juliann Lange

 
92129105234
Belle Fourche
82

Emily Henze

 
99127114241
Elk Point-Jefferson
83

Madisyn Christensen

 
111134119253
Sioux Valley
84

Sydney Emery

 
120130132262
Dell Rapids
85

Emma Dahl

 
128129141270
Sisseton
86

Alissa Stephens

 
136142136278
St. Thomas More
87

Ashlynn LaFromboise

 
140130152282
Sisseton
 DNF

Dani Norden

 
-NS100 DNF
Parkston
DQ

Kate Wynja

 
-79DQDQ
Sioux Falls Christian

Class B Girls

Team Scores

PlaceSchoolScore Over ParRound 1Round 2Total Score
1

Burke/South Central

 
91263260523
Burke/South Central
2

Deubrook Area

 
110274268542
Deubrook Area
3

Howard

 
113268277545
Howard
4

Flandreau

 
144289287576
Flandreau
5

Castlewood

 
172312292604
Castlewood
6

Philip

 
198316314630
Philip
7

Newell

 
200330302632
Newell
8

Deuel

 
210328314642
Deuel
9

Hamlin

 
211324319643
Hamlin
10

Selby Area

 
218332318650
Selby Area
11

White River

 
223333322655
White River
12

Bridgewater-Emery

 
225339318657
Bridgewater-Emery
13

Faulkton Area

 
230341321662
Faulkton Area
14

Ethan

 
237349320669
Ethan
15

Garretson

 
256357331688
Garretson

Individual Scores

PlacePlayerScore Over ParRound 1Round 2Total Score
1

Tressa Bull

 
238483167
Burke/South Central
2

Taylee Indahl

 
248583168
Burke/South Central
3

Courtni Frank

 
298885173
Deubrook Area
4

Makayla Kelley

 
338988177
Bon Homme
5

Josie Rush

 
369387180
Philip
6

Jordan Glanzer

 
378893181
Howard
7

Mattie Nepodal

 
399390183
Deubrook Area
8

Erin Moncur

 
409490184
Miller
T9

Cassidy Gossmire

 
429690186
Howard
T9

Maci Colberg

 
429393186
Deubrook Area
T11

Breanna Reynolds

 
439988187
Parker
T11

Jaydyn TeGantvoort

 
439691187
Deuel
T11

Keva Bursheim

 
439295187
Flandreau
T11

Maddie Palmquist

 
4384103187
Howard
T11

Taylor Dornbusch

 
439592187
Great Plains Lutheran
16

Emily Stukel

 
449494188
Burke/South Central
17

Abbie Nelson

 
4510188189
Newell
18

Adisyn Indahl

 
469694190
Burke/South Central
T19

Grace Johannsen

 
479695191
Flandreau
T19

Regan Benike

 
479992191
Castlewood
T21

Calli Constance

 
4891101192
Alcester-Hudson
T21

Reagan Klooz

 
489894192
Mount Vernon/Plankinton
T23

Kennedy Koepsell

 
5110194195
Howard
T23

Lauren Wittler

 
519798195
Sully Buttes
T23

Shelby Andrews

 
519996195
Deubrook Area
T26

Emma Schweigert

 
529997196
Gregory
T26

Mariah Van Zee

 
5210096196
Platte-Geddes
T28

Alaina Cloud

 
5410197198
Flandreau
T28

Ally Johnson

 
549999198
Centerville
T28

Peyton Hove

 
5498100198
Garretson
31

Camryn Shockley

 
5610199200
Lemmon
T32

Kelsey Morrison

 
5898104202
White River
T32

Zoe Tvedt

 
5899103202
Highmore-Harrold
34

Karen Smith

 
5910697203
Potter County
T35

Darby Hurd

 
6010599204
Bridgewater-Emery
T35

Logan Keszler

 
6098106204
Hamlin
T35

Morgan Anderson

 
6099105204
Castlewood
T35

Kassidy Weeldreyer

 
6010797204
Newell
T39

Jayda Sawinsky

 
61102103205
Selby Area
T39

Brooke Neiderbaumer

 
6111293205
Faulkton Area
T41

Bailey Kortan

 
63102105207
Bon Homme
T41

Kaytlyn Maynard

 
6310899207
Clark/Willow Lake
T43

Skylar Maier

 
64108100208
De Smet
T43

Payton Ortman

 
6411098208
Canistota
T45

Ripley Schafers

 
65105104209
Tripp-Delmont
T45

Layce Kooima

 
6511495209
Castlewood
T47

Halie Feldman

 
68103109212
Ipswich
T47

Shaylee Longe

 
6811399212
Bridgewater-Emery
49

Maddie Forest

 
69102111213
Clark/Willow Lake
T50

Autumn Vetter

 
70107107214
Selby Area
T50

Savannah Vincent

 
70107107214
De Smet
T50

Ally Feiner

 
70110104214
Ethan
53

Abby Rose Miller

 
71110105215
James Valley Christian
54

Jordyn Huber

 
73112105217
Alcester-Hudson
T55

Dannika Weelborg

 
74103115218
Hamlin
T55

Julia Cornell

 
74111107218
Platte-Geddes
57

Allison Kahler

 
75106113219
Bison
T58

Greta Anderson

 
76120100220
Bison
T58

Karlie Cameron

 
76112108220
White River
T60

Taylor Koisti

 
7712398221
Hamlin
T60

Darby Koenecke

 
77117104221
Deuel
62

Maggie Dahme

 
78108114222
Britton-Hecla
T63

Bobbi Antonsen

 
79111112223
Philip
T63

Kayla Kappler

 
79117106223
Baltic
T65

Regan Gerlach

 
80118106224
Ethan
T65

Rylee Conrad

 
80118106224
Scotland
T65

Kaitlynn Skotvold

 
80116108224
Centerville
T68

Dixie Ehlers

 
83112115227
Philip
T68

Loretta Simon

 
83115112227
Potter County
70

Sydney Campbell

 
84114114228
Faulkton Area
71

Taylor Machtemes

 
85115114229
Faulkton Area
T72

Amy Ptak

 
86113117230
Freeman Academy/Marion
T72

Avery Kvistad

 
86121109230
Great Plains Lutheran
74

Kailey Feiner

 
87121110231
Ethan
75

Miranda Zabel

 
88124108232
Selby Area
76

Michal Ann Beardt

 
89123110233
White River
77

Brittany Greene

 
90115119234
Deuel
78

Trisha Turner

 
94123115238
Hill City
T79

Chloe Munsen

 
96129111240
Wessington Springs
T79

Kelsi Clements

 
96122118240
Newell
T81

Cortney Kayser

 
97121120241
Bridgewater-Emery
T81

Katie McTaggart

 
97124117241
Newell
T83

Callie Schaffer

 
98123119242
Timber Lake
T83

Malia Johnson

 
98132110242
Garretson
85

Cala Hunter

 
101130115245
Castlewood
86

Cassidy Keller

 
103128119247
Canistota
87

Taylor Cramer

 
104128120248
Faulkton Area
88

Jayden Clark

 
105128121249
Garretson
T89

Aliah Lymon

 
108131121252
Garretson
T89

Meadow Zabel

 
108123129252
Selby Area
T89

Micayla Kellar

 
108126126252
Edmunds Central
T92

Lexi Wika

 
110137117254
Langford Area
T92

Lily Alexander

 
110136118254
Bennett County
94

McKayla Addison

 
111130125255
Philip
95

Natalie Gross

 
114134124258
Timber Lake
96

Ryanna Clauson

 
127128143271
Ethan
WD

Kara Huse

 
-WD WD
Sully Buttes
WD

Sydney Hoffman

 
-WD WD
Bridgewater-Emery

Class B Boys

Team Scores

PlaceSchoolScore Over ParRound 1Round 2Total Score
1

Great Plains Lutheran

 
40239233472
Great Plains Lutheran
T2

Parker

 
66251247498
Parker
T2

Platte-Geddes

 
66248250498
Platte-Geddes
4

Hamlin

 
68258242500
Hamlin
5

Ipswich

 
77262247509
Ipswich
6

Aberdeen Christian

 
80263249512
Aberdeen Christian
7

Gregory

 
81267246513
Gregory
8

Chester Area

 
86270248518
Chester Area
T9

Colman-Egan

 
88266254520
Colman-Egan
T9

Deubrook Area

 
88266254520
Deubrook Area
11

Freeman

 
95270257527
Freeman
12

Howard

 
104276260536
Howard
13

Deuel

 
128290270560
Deuel
14

Philip

 
129287274561
Philip
15

Newell

 
136289279568
Newell
16

Faulkton

 
141297276573
Faulkton
17

Canistota

 
148301279580
Canistota
18

Selby Area

 
160294298592
Selby Area
19

Potter County

 
161303290593
Potter County

Individual Scores

PlacePlayerScore Over ParRound 1Round 2Total Score
1

Judah Aderhold

 
47969148
Aberdeen Christian
2

JJ Beck

 
67773150
Gregory
3

Nick Hansen

 
77774151
Great Plains Lutheran
4

Devan Weelborg

 
97677153
Hamlin
5

Trey Christensen

 
127779156
Parker
6

Kade Groos

 
137978157
Colman-Egan
7

Brody Boltjes

 
147781158
Platte-Geddes
8

Aiden Holien

 
158475159
Great Plains Lutheran
T9

Chase McDonald

 
168476160
Chester Area
T9

Matt Randall

 
168476160
Bridgewater-Emery
T11

Isaiah Mader

 
188082162
Garretson
T11

Noah Fick

 
187884162
Great Plains Lutheran
T11

Noah Hodges

 
188280162
Howard
14

Karson VanderVorst

 
198677163
Herreid
15

Braydon Peterson

 
208777164
Lemmon
16

Scott Sampson

 
218679165
Arlington
T17

Bodee Groos

 
228185166
Colman-Egan
T17

Dylan Northrop

 
228383166
Ipswich
T17

Stewart Van Zee

 
228383166
Platte-Geddes
T20

Ethan Gilbert

 
238483167
Ipswich
T20

Jaron Pesicka

 
238285167
Parker
T20

Jim Brockel

 
238384167
Bison
23

Austin Boomsma

 
249177168
Miller
T24

Isaac Anderson

 
258485169
Bison
T24

Nash Colberg

 
258782169
Deubrook Area
T26

Carson Pedersen

 
279081171
Hamlin
T26

Carter Wells

 
278784171
James Valley Christian
T28

Bailey Sage

 
288785172
Freeman
T28

Carter Libis

 
288983172
Bon Homme
T30

Damion Breese

 
298984173
Wall
T30

Sam Hansen

 
298885173
Great Plains Lutheran
T30

Trajan Anderson

 
298885173
Kimball/White Lake
T30

Tryg Aanenson

 
299182173
Freeman
T30

Joe Sazue III

 
299182173
Crow Creek
T35

Payton Foxley

 
308886174
Platte-Geddes
T35

Shad Sharp

 
309183174
Potter County
T37

Alex Kasten

 
319283175
Parker
T37

Kyler Tvedt

 
318491175
Castlewood
T39

Haeden Uecker

 
329284176
Hamlin
T39

Jett Becker

 
328987176
Aberdeen Christian
T39

Preston Homan

 
328789176
Deuel
T39

Jack Bandemer

 
329086176
Deubrook Area
T39

Nick Olson

 
328987176
Deubrook Area
T39

Luke Peterson

 
329581176
Ipswich
T45

Cody Cavanaugh

 
339186177
De Smet
T45

Cole Pry

 
339285177
Chester Area
47

Eli Fogel

 
349286178
Gregory
T48

Zach Clauson

 
358891179
Ethan
T48

Keldon Fitzgerald

 
359386179
Philip
T50

Cole Thielbar

 
379487181
Chester Area
T50

Alec Whitney

 
379190181
Jones County
52

Kalub Carmichael

 
389785182
Howard
T53

Gavin Zomer

 
399093183
Corsica-Stickney
T53

John Jackson

 
399687183
Newell
55

Peyton Nelson

 
409094184
Platte-Geddes
T56

Caleb Schneider

 
419194185
Baltic
T56

Jayd VanDerWerff

 
419887185
Gregory
T56

Micah Mitchell

 
419590185
Andes Central/Dakota Christian
T56

Ryan Stahl

 
419590185
James Valley Christian
T60

Joey Nugteren

 
429492186
Canistota
T60

Nick Sorlien

 
429492186
Viborg-Hurley
T60

Noah Cunningham

 
429096186
Faulkton
T60

Luke Urevig

 
4210086186
Deubrook Area
T60

Tyler Kopp

 
429789186
Bon Homme
T60

Chase VanDerBoom

 
429591186
Newell
T60

Devan Klevan

 
429591186
Sully Buttes
67

Logan Heinzmann

 
4310384187
Canistota
T68

Brayden Edwards

 
449296188
Freeman
T68

Kyler Meyer

 
449989188
Britton-Hecla
T68

Tanner Preheim

 
4410187188
Deuel
T68

Nick Babb

 
449593188
Rapid City Christian
T72

Trew Dejong

 
459495189
Philip
T72

Riley Rankin

 
459693189
Jones County
T74

Nick Wittler

 
469496190
Sully Buttes
T74

Jesse McCann

 
469595190
Harding County
T74

Tyler Ogle

 
4610189190
Faulkton
T77

Jacob Messmer

 
479596191
Wessington Springs
T77

Andrew Rohrbach

 
479893191
Aberdeen Christian
T77

Dausyn Pravecek

 
4710190191
Freeman
T80

Sage Ottoson

 
489498192
Chester Area
T80

Lane Hodges

 
489795192
Howard
T80

Trey Ramstad

 
4810191192
Arlington
T83

Brandon Benike

 
499895193
Castlewood
T83

Jared Bauman

 
4910390193
Selby Area
T85

Jon Bakke

 
5110491195
Gregory
T85

Jackson Becker

 
5195100195
Aberdeen Christian
T85

Jon Wilhelmsen

 
519798195
Baltic
88

Logan Stoltenburg

 
5210294196
Deuel
T89

Kaden Mork

 
5310394197
Irene-Wakonda
T89

Bennett Cassens

 
5310691197
Faulkton
T89

Chandler Gullickson

 
5310691197
Colman-Egan
T89

Connor Bawdon

 
5310493197
Hamlin
T89

Kaden Tyrell

 
5396101197
Kimball/White Lake
T89

Keagan Fitch

 
5310097197
Philip
T95

Collin Fiedler

 
5594105199
Selby Area
T95

Taylor Frost

 
5599100199
Potter County
T97

Huttson Weeldreyer

 
5698102200
Newell
T97

Tray Hettick

 
5697103200
Selby Area
99

Joey Johnston

 
5810498202
Waubay-Summit
100

Ried Hansen

 
6010698204
Wall
T101

Hunter Wetz

 
61104101205
Newell
T101

Jackson Fiegen

 
61102103205
Parker
T101

Tyson Palmquist

 
6111194205
Deuel
104

Carson Roshone

 
63104103207
Canistota
T105

Landon Pudwill

 
64101107208
Avon
T105

Taylor Edwards

 
64108100208
Hill City
T107

Bryce Frank

 
65103106209
Burke/South Central
T107

Carson Hamil

 
6511693209
Philip
109

Trevor Boss

 
67111100211
Faulkton
110

Andrew Stange

 
72109107216
Mount Vernon/Plankinton
111

Jaydon Goebel

 
76113107220
Potter County
112

Nate Tolley

 
83121106227
Colman-Egan
113

Kaden Boettcher

 
88121111232
Ipswich
114

Nathanael Turner

 
175168151319
Potter County
WD

Luke Wells

 
-WD WD
Crow Creek

 

subscribe to sdpb sports updates food blog link image learning blog link living blog link news and information blog link science and technology blog banner sports blog link image