Banner_Web_BGTrack_920x118 copy.png

2017 Class A State Track Boys 3200m Run

Boys Class A: 3200 Meter Run

 

Meet Record: R 9:31.10  2004        Doug Galbavy, Lennox                       

    Name                    Year School                  Finals  Points Alternate

=================================================================================

Finals                                                                          

  1 Peters, Derick            11 West Central           9:40.87   10            

  2 Julian, Luke              12 St. Thomas More        9:52.11    8            

  3 VanZee, Lance             11 SF Christian           9:57.76    6            

  4 Sargent, Cole             12 Miller                 9:59.77    5            

  5 Peters, Braden            10 West Central          10:00.34    4            

  6 Parker, Matt              12 Spearfish             10:01.18    3            

  7 Atwood, Alec              10 Beresford             10:02.36    2            

  8 Broeder, Logan            12 Spearfish             10:13.15    1            

  9 Rush, Joe                 11 Custer                10:15.07                 

 10 Abraham, Noah             12 SF Christian          10:20.98                 

 11 Wulf, Camden              10 Lennox                10:28.12                 

 12 VanderHaar, Connor        10 SF Christian          10:29.54                 

 13 Kleinwolterink, Keegan    12 Tea Area              10:30.53                 

 14 Langbehn, Brendan         12 Lennox                10:35.19                 

 15 Glenn, Jarek               9 St. Thomas More       10:36.26                 

 16 Hinrichs, Noah            10 Beresford             10:38.74                 

 17 Roberdeau, Rigel          10 Spearfish             10:40.12                 

 18 Knapp, Noah               11 Aberdeen Roncalli     10:41.72                 

 19 VanDenHemel, Shay         11 Stanley County        10:42.53                 

 20 Sorensen, Justin          10 Vermillion            10:45.04                 

 21 Batchelor, Nick            7 Milbank Area          10:53.78                 

 22 Moleterno, Izak           12 Winner                10:55.56                 

 23 Wahlstrom, Ben            11 Custer                11:00.25                 

 24 Watson, Kade               7 Winner                11:03.16                 

 25 Cosato, Trey              12 Redfield/Doland       11:11.87                 

 26 Pierret, Elijah           12 Garretson             11:13.72                  

 27 Nielson, Max               9 Sioux Valley          11:17.21                 

 28 DuBray, Elliot            12 Bennett County        11:26.35

')