Banner_Web_BGTrack_920x118 copy.png

2017 Class A State Track Boys Long Jump

Boys Class A: Long Jump

 

 Meet Record: R 23-04.50  1990        Curt Urevig, Howard                       

 Meet Record: R 23-04.50  2007        Jared Vlastuin, Lennox                    

    Name                    Year School                  Finals  Points Alternate

=================================================================================

Finals                                                                          

  1 Priebe, Tiegen            12 Chamberlain           22-07.00   10            

  2 Janke, Jaxon              11 Madison               22-06.00    8            

  3 Kindle, Jarek             11 Miller                22-00.50    6            

  4 Kortan, Chase             12 Bon Homme             22-00.00    5            

  5 Jones, Preston            11 Britton-Hecla         21-11.00    4            

  6 Breck, Holdyn             11 Lennox                21-11.00    3            

  7 Freeman, Landon           11 Tri-Valley            21-09.00    2            

  8 Mesteth, Sayvon           12 Little Wound          21-07.50    1             

  9 Garry, Devon              11 West Central          21-00.50                 

 10 Fritz, Brady               8 Winner                20-11.25                 

 11 Lymon, Diontae            11 Garretson             20-08.25                 

 12 Borah, Hunter             11 Beresford             20-06.25                 

 13 Dockter, Cody             12 Milbank Area          20-06.00                 

 14 Red Owl, Shadow           10 Little Wound          20-04.50                 

 15 Powers, Carson            11 Chamberlain           20-03.25                 

 16 Ash, Jonny                11 Milbank Area          20-00.25                 

 17 Koupal, Aaron             12 Elk Point-Jefferson   19-10.50                 

 18 Ellingsen, Max            11 Spearfish             19-07.25                 

 19 Landguth, Kale            11 St. Thomas More       19-06.00                 

 20 Alley, Jacob              11 Lead-Deadwood         19-03.75                 

 21 Shabazz, Bennett          12 Groton Area           19-02.50                 

 22 Siemonsma, Sheldon        12 Dell Rapids           19-02.00                 

 23 Burns, Dylan              11 Belle Fourche         19-00.50                 

 24 Fisher, Cameron           12 Dakota Valley         19-00.25                 

 25 Paulson, Jeff             10 Clark/Willow Lake     18-00.00                 

 26 Stevens, Ntai             11 Clark/Willow Lake     17-10.50                 

 -- Lohan, Jesse              12 Canton                      ND  

')